Kameníkovi muzikanti

Kliknutím zavřete

Bohumír Kameník - historie

Bohumír KameníkHistorie  Kameníkových Muzikantů  se začala psát v únoru roku 1990, kdy Bohumír Kameník definitivně odešel z profesionální dechovky Moravěnka a založil malý soubor z mladých žáků brněnské konzervatoře, který se skládal z 6 muzikantů (3 trubky, tenor, tuba a B klarinet). Na repertoáru měli především staré národní písně, které upravoval na míru kapely. Takhle vzniklo okolo 60 úprav. Vzhledem k jejich charakteru  požádal o spolupráci herce tehdejšího divadla Bratří Mrštíků Erika Parduse a Ladislava Běhunka. Oba svým „ hereckým zpíváním“  národním písním dodali zajímavou atmosféru, kterou vhodně doplňovala svým mladickým hlasovým tembrem zpěvačka Alena Konečná.

V říjnu 1991 natočili první kazetu „Zasmějme se se strýcem Cyrilem“ a závěrem tohoto roku  poprvé vyjeli do rakouských Alp.

Jaro roku 1992 bylo ve znamení výchovných koncertů pro prvostupňové školáky a v červnu  v Praze natočili druhou kazetu s názvem „Národní písničky s Vlastimilem Brodským“. (Nezapomenutelná spolupráce!!) V září se začíná psát historie tzv. velké kapely s klasickým repertoárem, která se začala formovat oproti poptávce doma i v zahraničí.

V dubnu 1993  natočili KM první televizní zábavný pořad „Nejlepší z Moravy“,  kde  hráli v malém i velkém obsazení.  V srpnu proběhlo jednání v hudebním vydavatelství Gloria o spolupráci na natáčení prvního CD „velké kapely“ a zároveň, z propagačních důvodů, přidružení názvu vydavatelství Gloria k názvu kapely Kameníkovi Muzikanti. V listopadu  vydala „velká kapela“ svoje prvního CD a potom již vystupují Kameníkovi Muzikanti ve velkém složení pod novým názvem Gloria Kameníkovi Muzikanti.

Bohumír Kameník Na počátku roku 1994 začíná kapela koncertovat již pod zmíněným novým názvem a přichází první zahraniční vystoupení v rakouském Mündesdorfu. Do zahraničí kapela vyjížděla i nadále (Holandsko, Belgie, Švýcarsko) a první velký úspěch zaznamenala v televizním soutěžním pořadu „Vyberte si 6 ze 7“. 

Další domácí úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat, když dosáhli na první místo v televizním pořadu Polkafest. V říjnu natočili druhé orchestrální CD a pokřtili je v televizi.

V dubnu roku 1995 spolupráce hudebního vydavatelství Gloria s Kameníkovými Muzikanty zanikla.

Po neblahých zkušenostech z předchozí spolupráce, se Bohumír Kameník rozhodl věnovat pouze studiové činnosti a omezit veřejné vystupování.

Na podzim téhož roku Kameníkovi Muzikanti vydávají CD „Pro všechny“.

V roce 2001 natočili KM v Českém rozhlase Brno sólové CD s názvem Melodie beze slov a po deseti letech, v roce 2011, téměř přesně na den a měsíc, svoje zatím poslední CD „Když křídlovka zpívá“.

V současné době ve spolupráci připravuje se svým synem Ondrou program pro veřejnou produkci, kterou chce obnovit činnost Kameníkových Muzikantů.